Publikováno 16/10/2018 08:34:17 v kategorii Muži A (149x přečteno)

Souhrn prvních osmi kol s odstupem času

Krátké zamyšlení nad jednotlivými zápasy a nad tím co nás ještě čeká

Před sezónou jsme řešili odchod několika hráčů, které se nám ale podařilo nahradit několika příchody a návraty. Co se týká fungování týmů, ke změnám nedošlo, na tréninky se nás scházelo v přípravném období hodně, v tomto problém nebyl. Pojďme však k samotným zápasům.

Áčko

Vražedný los na začátek soutěže, kterou považuji za hodně vyrovnanou. V prvním kole nováček ze Sazené, každý nás považoval za favorita, svou roli jsme i přes určitou nerozehranost zvládli a v klidném tempu došli pro výhru 5:0. V sestavě na první dva zápasy chyběl kapitán Petr Špička, z ideálního kádru ještě chyběl brankář Petr Hierman, který se zranil a jeho místo v brance zaujal středopolař Karel Žlab, který se chytil neskutečným způsobem a v součtu se zápasy rezervy vychytal 4 nuly za sebou… Zapracovali jsme na hře dozadu, v hodně poslepované sestavě jsme odjeli do Vehlovic, kde jsme odehráli zejména v defenzivě perfektní partii a zvítězili 1:0, první branku jsme v sezoně obdrželi od PTZky na domácím hřišti, kde jsme spalovali spoustu šancí, vyrovnali z penalty a sami ještě i penaltu přežili. Tento zápas už ukázal naše velké rezervy, přesto jsme stále byli neporaženi a odjížděli do nepříjemného Liběchova, kde jsme poprvé zvítězili v pohodovém tempu 4:0, soupeř dohrával v 9 hráčích. Začala se ukazovat naše velká zbraň – pohyblivost hráčů a kvalita širšího kádru, kdy například v Liběchově rozhodl zápas dvěma brankami Tomáš, který tolik nenastupuje. Zodpovědnost a disciplína, v prvních kolech minimum karet. Až přišel zápas s Čečelicemi na domácím hřišti. Soupeř kvalitní, který na nás doslova vlétl, přesto jsme odehráli solidní zápas, ve kterém jsme tři čtvrtiny zápasu hráli oslabeni o jednoho hráče. Pominu fakt, že mladému rozhodčímu se utkání úplně nepovedlo, nicméně zejména ze strany hráčů bylo v první půli vidět, že si až tolik nevěří, druhá půle totiž byla ukázkou toho jak se obětovat pro tým a nebýt benevolence mladého sudího Kympla, možná by utkání dostalo i jiný náboj. Takto z toho byla první porážka v sezoně 4:2, když poslední branku jsme dostali z brejku v nastaveném čase… V utkání na Čechii jsme se v první půli trápili, až potom jsme ovšem spustili brankostroj, domácím jsme umožnili snížení na 1:5 po zbytečně vypuštěném závěru utkání. EMĚ Mělník pak na našem hřišti dostal také pět branek, ale žádnou jsme tentokrát i díky zlepšené obraně nedostali, utkání jsme vyhráli zaslouženě i díky tomu, že se nám střelecky dařilo. Poslední domácí zápas proti Jeviněvsi ukázal opět rezervy v mezihře, nebyli jsme dostatečně důslední a nažhavení, dělali dost chyb, přesto naše pohyblivost a dynamika v přechodu do útoku soupeře přehrála a to i díky pohotovosti Adama Švédy, který navázal na svůj předchozí střelecký příspěvek dalšími dvěma brankami. Je u něj škoda, že díky zaměstnání může hrát zápasy ob týden, ale přesto svůj potenciál začíná využívat ve prospěch týmu.

Suma sumárum:

Klady: zlepšení obranné hry, důslednost, široký kádr

Zápory: začátky zápasů, občas neplnění pokynů a velké rezervy v proměňování šancí

Na závěr stručné zhodnocení hráčů – jsme tým, nechci nikoho vyzdvihovat, každý má svou určitou roli, která je v týmu potřeba, někdo je pracovitý, někdo technický, někdo hraje dobře hlavou, dohromady se tomu říká tým. Hodně náš tým oživil příchod Lukáše Havlíčka, v kombinaci s dalšími hráči v záložní řadě či Matějem v útoku se jedná o smrtící koktejl, i když i Lukáš se má a může od dalších spoluhráčů ještě co učit. To je role zkušených hráčů, přičemž před některými (oba Romanové) nutno opravdu smeknout, jakým způsobem jsou schopni zvládat zápasy ve svých letech. A tyto zkušenosti pak předávat mladším hráčům.

Na úplný závěr tabulka střelců:

1. Matěj Šenkýř 11 gólů
  2. – 4. Adam Švéda, Tomáš Košťál, Petr Špička 3 góly
  3. – 11. Honza Kopecký, Lukáš Havlíček, Jakub Těšík, Ondřej Morávek, Zdeněk Douša, Jaroslav Zavadil, Jakub Karel po 1 gólu